Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prokuratura nie zbada sprawy laptopa Ziobry

0
Podziel się:

Resort sprawiedliwości nie złoży doniesienia w sprawie popsutego komputera byłego ministra.

Prokuratura nie zbada sprawy laptopa Ziobry
(PAP/Tomasz Gzell)

Resort sprawiedliwości nie złoży doniesienia do prokuratury w sprawie uszkodzonego służbowego laptopa byłego ministraZbigniewa Ziobry. Ma on zostać obciążony kosztami jego naprawy lub poproszony o zwrot równowartości sprzętu.

Rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości Sławomir Różycki powiedział, że dyrektor generalny ministerstwa nie zamierza składać wniosku o wszczęcie śledztwa w tej sprawie. Według Różyckiego, nie da się wykazać, że do zniszczenia doszło wskutek umyślnego działania - co jest warunkiem przestępstwa zniszczenia mienia.

Po zakończeniu prac komisji likwidacyjnej, która wyceni wartość laptopa, Ziobro zostanie poproszony o zwrot kosztów - albo jego naprawy, albo o zwrot jego równowartości, pomniejszonej o stopień zużycia.

O sprawie zrobiło się głośno pod koniec stycznia, gdy okazało się, że Ziobro i jego współpracownik z gabinetu politycznego oddali resortowi uszkodzone laptopy. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalskizapowiadał wtedy, że resort będzie się domagał zwrotu kosztów naprawy uszkodzonych laptopów.

Ziobro odpowiadał, że sam wystąpił o obciążenie kosztami. Wyjaśniał, że laptop, którego używał, został przypadkowo uszkodzony w 2006 r. podczas przeprowadzki. Zapowiadał, że wytoczy sprawę Ćwiąkalskiemu, jeśli nie przeprosi go publicznie za pomówienia, że ten rodzaj zniszczeń, jakim uległy laptopy, ma charakter nieprzypadkowy.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)