Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zbigniew Ćwiąkalski
13.04.2008 08:27

Prokuratura nie zbada związków Koteckiej z CBA

Zdaniem śledczych artykuł Gazety Wyborczej nie jest podstawą do wszczęcia śledztwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Prokuratura Krajowa postanowiła, że artykuł prasowy opisujący kontakty jednej z dziennikarek z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym nie daje podstaw do wszczęcia śledztwa - poinformował rzecznik ministra sprawiedliwości Grzegorz Żurawski.

Prokuratura, po przeanalizowaniu artykułu postanowiła nie wszczynać postępowania z urzędu. - _ Oczywiście jeżeli pojawią się dowody w sprawie, to takie postępowanie zostanie wszczęte _ - powiedział Żurawski.

Gazeta Wyborcza napisała o podejrzeniu, że Centralne Biuro Antykorupcyjne kontaktowało się z Patrycją Kotecką, chociaż ustawa o CBA zakazuje pozyskiwania na współpracowników dziennikarzy.

Wcześniej w sobotę minister sprawiedliwościZbigniew Ćwiąkalski powiedział, że _ chce sprawdzić czy nie naruszono prawa _. Podkreślił, że _ CBA nie może pozyskiwać dziennikarzy jako agentów. Chodzi o wyjaśnienie tylko i wyłącznie tej kwestii _ - powiedział Ćwiąkalski.

Według _ GW _ w 2007 r. Kotecka przekazała CBA informacje o _ możliwej korupcji na styku TVP - zewnętrzne firmy produkujące programy _. W lutym 2007 r. z szefem CBAMariuszem Kamińskimmiał kontaktować się ówczesny minister sprawiedliwościZbigniew Ziobro, mówiąc, że jego znajoma dziennikarka ma ważne informacje na temat _ przekrętów _ w TVP. Po tym Kotecka miała przekazać CBA anonimowe pismo o możliwej korupcji w TVP; miała też zostać przeszkolona przez CBA, _ jak bezpiecznie kontaktować się z agentem Biura _.

Tagi: zbigniew Ćwiąkalski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz