Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prokuratura przesłucha Kwaśniewskiego?

0
Podziel się

Kilkadziesiąt milionów złotych mógł stracić Skarb Państwa w wyniku nieprawidłowości w Komitecie do spraw Kultury Fizycznej za czasów kiedy kierował nim Aleksander Kwaśniewski.

bDaphSzV

Kilkadziesiąt milionów złotych mógł stracić Skarb Państwa w wyniku nieprawidłowości w Komitecie do spraw Kultury Fizycznej za czasów kiedy kierował nim Aleksander Kwaśniewski - pisze "Nasz Dziennik".

Od roku sprawą zajmuje się Prokuratura Apelacyjna w Lublinie. Śledztwo objęte jest tajemnicą, jednak - jak nieoficjalnie ustalił dziennik - materiały do jakich dotarli śledczy mogą wskazywać na celowe wyprowadzenie z Komitetu pieniędzy publicznych.

Do tej pory Aleksander Kwaśniewski nie został przesłuchany w tej sprawie, jednak niewykluczone, że niedługo będzie musiał się stawić przed prokuraturą.

Śledztwo zostało wszczęte na wniosek ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Według "Naszego Dziennika" z pożyczek z konta dewizowego Komitetu korzystały komunistyczne organizacje młodzieżowe oraz spółki zakładane przez działaczy młodzieżówek.

bDaphSAy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)