Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. "afery billboardowej"

0
Podziel się:

Z powodu niestwierdzenia przestępstwa Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie rzekomego finansowania przez PZU billboardów lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska przed wyborami prezydenckimi.

"Nie ma śladów, by billboardy po akcji "Stop wariatom drogowym", były wykorzystywane przez PO" - powiedział rzecznik prokuratury Maciej Kujawski. Dodał, że wynika to z przesłuchań świadków z agencji reklamowych i z PZU, w tym także tych, których w zawiadomieniu wskazał Jacek Kurski jako swoje źródła informacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Według Kujawskiego, osoby te złożyły zeznania, podobne jak na procesie cywilnym, który Tusk wytoczył Kurskiemu za tę sprawę; mówiły, że o sprawie słyszały lub o takiej sprawie mówiono, ale nie miały dowodów.

Kujawski dodał, że nadal kontynuowany jest wątek śledztwa dotyczący karalnej niegospodarności PZU w związku z kampanią "Stop wariatom drogowym".

Postanowienie jest nieprawomocne. Prawo do złożenia zażalenia nie przysługuje Kurskiemu, może zaś je złożyć PZU, które w śledztwie miało status pokrzywdzonego.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)