Notowania

prokuratura
26.09.2008 07:51

Prokuratura zajmie się usprawiedliwieniami PiS?

Marszałek Sejmu chce, by śledczy sprawdzili czy posłowie chcieli wyłudzić 300 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Marszałek SejmuBronisław Komorowski zapowiada, że jeśli komisja etyki uzna, że posłowie PiS, przedstawiając fałszywe zwolnienia z obrad Sejmu, chcieli wyłudzić 300 zł, sprawą zajmie się prokuratura.

Jak czytamy w _ Gazecie Wyborczej _ chodzi o 27 posłów, którzy 11 lipca zbojkotowali obrady Sejmu, twierdząc, że marszałek Komorowski łamie regulamin. Część z nich próbowała potem usprawiedliwić swoją nieobecność ważnymi względami, by nie tracić 300 zł za uczestnictwo w obradach.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Lipne zwolnienia w Sejmie? ]( http://news.money.pl/artykul/lipne;zwolnienia;w;sejmie,54,0,371510.html )
* [ Sejm przeprosi wyborców za zachowanie. Bez PiS-u ]( http://news.money.pl/artykul/sejm;przeprosi;wyborcow;za;zachowanie;bez;pis-u,243,0,357363.html )
* [ PiS: Odwołać Komorowskiego i Niesiołowskiego ]( http://news.money.pl/artykul/pis;odwolac;komorowskiego;i;niesiolowskiego,28,0,357148.html )

Wicemarszałek SejmuJarosław Kalinowski(PSL) zorientował się, że przynajmniej część usprawiedliwień jest niezgodna z prawdą. Jeden z posłów stwierdził, że był na pogrzebie w odległym mieście, choć w tym czasie na pewno był w Sejmie.

Inni usprawiedliwiali się m.in. chorobą w rodzinie, objazdem okręgu wyborczego, opieką nad dziećmi. Niektórych parlamentarzystów widać jednak na zdjęciach z 11 lipca w Sejmie, kiedy klub PiS po bojkocie obrad naprędce zwołał konferencję prasową.

Pytani o te sprawę przez _ GW _ profesorowie Jan Skupiński z Instytutu Nauk Prawnych PAN w Warszawie i prof. Andrzej Adamski z Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uważają, że przestępstwem powinna się zająć prokuratura z urzędu, nie czekając na doniesienie.

Tagi: prokuratura, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz