Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lekarze
13.03.2009 09:10

Protest lekarzy w szpitalu zakaźnym w Toruniu

Lekarze odeszli od łóżek pacjentów i wyszli przed placówkę z flagami związkowymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Członkowie związku zawodowego lekarzy szpitala zakaźnego w Toruniu odeszli od łóżek pacjentów i wyszli przed placówkę z flagami związkowymi. Rozpoczęła się tam godzinna akcja protestacyjna.

Związek zawodowy lekarzy nie porozumiał się z dyrektor Elżbietą Strawińską w sprawie podwyżek. - _ Propozycja pani dyrektor jest niezmienna, dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak akcja protestacyjna _ - powiedziała Radiu PiK doktor Dorota Kasztelowicz, przewodnicząca Związku Zawodowego Lekarzy.

Dodała, że pensje lekarzy specjalistów są mniejsze niż w szpitalach powiatowych, a 10-procentowe podwyżki są niewystarczające. Jeśli żądania związkowców nie zostaną uwzględnione, to za 5 dni mogą przeprowadzić jednodniowy strajk, a za 10 dni - strajk ciągły.

Lekarze twierdzą też, że dyrektor Strawińska nie przestrzega praw pracowniczych i wewnętrznych regulaminów. Elżbieta Strawińska od początku sporu odpierała zarzuty, a o żądaniach lekarzy mówiła , że są niemożliwe do spełnienia. Akcja protestacyjna pod szpitalem zakaźnym potrwa do godziny 10.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: lekarze, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz