Notowania

rosja
20.03.2010 10:44

Protesty w Rosji: "Putin strzel sobie w łeb!"

Demonstracje mają odbyć się w około stu miastach. Pierwszy miał miejsce we Władywostoku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

*Blisko tysiąc osób zebrało się na centralnym placu Władywostoku, by zaprotestować przeciwko polityce gospodarczej i społecznej rządu Rosji - poinformowała agencja AFP. *

W sobotę w około stu miastach rosyjskich - od Moskwy po Irkuck - mają się odbyć manifestacje protestacyjne na apel partii i organizacji opozycyjnych.

Organizatorzy demonstracji we Władywostoku - Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej, liberalna partia _ Jabłoko _ i opozycyjny ruch _ Solidarnost _ - otrzymali zgodę od władz na jej przeprowadzenie dopiero w piątek wieczorem.

Na polecenie władz uczestnicy musieli zwinąć transparent _ Putin, strzel sobie w łeb! _.

[

Partia Putina znów wygrywa w regionach ]( http://news.money.pl/artykul/partia;putina;znow;wygrywa;w;regionach,204,0,599244.html )

Protestujący domagali się, by rządząca partia _ Jedna Rosja _ uznała swą odpowiedzialność za spowodowanie obniżenia stopy życiowej w Rosji i odsunięcie narodu od procesu decyzyjnego w kraju.

Żądali także obniżenia ceł na zagraniczne samochody, podniesionych pod koniec 2008 r. w celu poprawienia sytuacji krajowych producentów.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ W sieci trwa kampania wzywająca do dymisji Putina ]( http://news.money.pl/artykul/w;sieci;trwa;kampania;wzywajaca;do;dymisji;putina,243,0,598259.html )
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz