Notowania

Przybywa kandydatów do europarlamentu

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała kolejne osiem komitetów wyborczych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Państwowa Komisja Wyborcza (na zdjęciu przewodniczący Ferdynand Rymarz) zarejestrowała kolejne osiem komitetów wyborczych, które chcą wystawić swoich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. *

Wśród nich znalazły się komitety wyborcze: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Prawicy Rzeczypospolitej, Związku Słowiańskiego, LPR, UPR, Samoobrony RP oraz koalicyjny komitet wyborczy Naprzód Polsko - Piast. Łącznie do tej pory PKW zarejestrowała 11 komitetów.

W PKW znajduje się także zawiadomienie komitetu wyborczego Polski Patriotycznej, które zostanie rozpatrzone do czwartku - mówi Lech Gajzler z Krajowego Biura Wyborczego. Gajzler podkreślił, że jak dotąd PKW odrzuciła zawiadomienie jednego komitetu: Komitetu Wyborczego Wyborców Samoobrona Andrzeja Leppera.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Eurosceptycy z Libertas z szansami w eurowyborach ]( http://news.money.pl/artykul/eurosceptycy;z;libertas;z;szansami;w;eurowyborach,158,0,436638.html )
* [ Jarosław Wałęsa ma za mocne nazwisko? ]( http://news.money.pl/artykul/jaroslaw;walesa;ma;za;mocne;nazwisko,205,0,436429.html )

Jak mówił, powodem odmowy była nazwa komitetu, która zgodnie z przepisami powinna odróżniać się od nazw innych komitetów, skrótów oraz nazw partii politycznych i organizacji społecznych. Tymczasem nazwa tego komitetu nawiązuje do nazwy partii politycznej Samoobrona RP.

Wcześniej komisja zaakceptowała zawiadomienia komitetu wyborczego Polskiej Partii Pracy, PSL oraz koalicyjnego komitetu wyborczego "Porozumienie dla Przyszłości" CentroLewica (PD+SdPl+Zieloni 2004).

Komitety mają czas do 20 kwietnia na składanie zawiadomień o swoim powstaniu i zamiarze zgłaszania kandydatów na posłów do PE. Wybory do Parlamentu Europejskiego zaplanowane są na 7 czerwca. Polacy wybiorą 50 eurodeputowanych.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wybory do parlamentu europejskiego, wybory, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz