Notowania

psl
07.04.2008 05:35

PSL chce zmian w konstytucji Niemiec

PSL domaga się zmian w niemieckiej konstytucji. Oczekuje od rządu podjęcia działań dyplomatycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

PSL domaga się zmian w niemieckiej konstytucji. Chodzi o artykuł 116, według którego obywatelami Niemiec są te osoby niemieckiego pochodzenia, które znalazły się na terytorium będącym w 1937 roku III Rzeszą.

Szef klubu parlamentarnego PSLStanisław Żelichowskipodkreśla:

-_ Te zapisy powinny zniknąć . Przyznaje jednocześnie _, że nie sądzi, by z artykułu 116 wynikały jakieś rzeczywiste zagrożenia dla naszego kraju. Jednak - zdaniem Żelichowskiego - powoduje on w naszym społeczeństwie wiele niepokojów.

Jak pisze dziennik, PSL oczekuje od rządu podjęcia konkretnych działań w tej sprawie. Rzecznik MSZ, Piotr Paszkowski, uważa jednak, że akcja dyplomatyczna mająca na celu wywieranie na Niemcy wpływu by zmienili swoją konstytucję jest mało prawdopodobna.

Tymczasem z sondażu ARC RYNEK I OPINIA przeprowadzonego dla dziennika _ Polska _ wynika, że większość z nas uważa, iż dominacja Niemiec nad Polską wciąż stanowi realne zagrożenie. Taką opinię wyraziło nieco ponad 37 procent badanych. Przeciwnego zdania jest ponad 36 i pół procent respondentów.

Ankietowani nie uważają też, by polscy politycy zbyt często wykorzystywali nasze obawy przed Niemcami. Tak sądzi prawie 55 procent badanych. Odmiennego zdania jest nieco ponad 17 procent respondentów.

Sondaż został przeprowadzony w danych 4-6 kwietnia 2008 roku na próbie 809 osób przez ARC RYNEK I OPINIA.

Tagi: psl, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz