Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL i PO zgadzają się ze sobą w 80 procentach

0
Podziel się

Jarosław Kalinowski z PSL twierdzi, że na pewno partie będą się zgadzać w 80 procentach. W pozostałych kwestiach będą się musieli dogadać.

PSL i PO zgadzają się ze sobą w 80 procentach
(PAP/Tomasz Gzell,Leszek Szymański)
bDBcRDAl

Bronisław Komorowski z PO powiedział w "Śniadaniu w Trójce", że rozmowy z PSL na temat koalicji idą w dobrym tempie i wszystko wskazuje na to, że zakończą się sukcesem. Jarosław Kalinowski z PSL dodał, że na pewno partie będą się zgadzać w 80 procentach. W pozostałych kwestiach będą się musieli dogadać.

Marek Jurek z Ligi Prawicy Rzeczpospolitej uważa, że obecność ludowców w koalicji jest bardzo korzystna dla Polski, bo zagwarantuje równowagę. Polityk dodał jednak, że przed partią Waldemara Pawlaka stoi ciężkie zadanie, gdyż pozycja PO w Sejmie jest bardzo silna. Jarosław Kalinowski powiedział, że PSL jest zwolennikiem podatku progresywnego, ale będzie rozmawiać z
Kalinowski, PSL: Jest pewnie 10 procent różnic

Platformą o podatku liniowym. _ " _Na pewno jesteśmy za wprowadzeniem podatków jak najniższych" - dodał poseł.

bDBcRDAn

Bronisław Komorowski zwrócił uwagę, że w przeciwieństwie do PiS, Platforma jest środowiskiem zdolnym do kompromisu. _ " _PO nie traktuje podatku liniowego ortodoksyjnie" - powiedział. Dodał, że maksymalne uproszczenie i obniżenie podatków będzie stanowiło pozytywny impuls dla gospodarki.

Odnosząc się do propozycji PO, aby ministrem obrony narodowej został Radosław Sikorski jeden z gości Trójki, generał Roman Polko powiedział, że był on jako minister niekonsekwentny. Swoje doświadczenia z ministrem Sikorskim Polko ocenił raczej jako negatywne. Zdaniem generała, Bronisław Komorowski dowodził MON bardzo skutecznie i konsekwentnie.

Marek Borowski z LiD powiedział, że nie da się dobrze dbać o bezpieczeństwo Polski, jeśli nie unormują się stosunki między przyszłym rządem a prezydentem. "Sytuacja robi się patowa", dodał Borowski odnosząc się do napiętej sytuacji między Donaldem Tuskiem a Lechem Kaczyńskim.
Komorowski, PO: Niezbadane są wyroki niebios i polityki

Zdaniem polityka LiD, zwycięzca, czyli szef PO powinien pierwszy wyciągnąć rękę do zgody.

bDBcRDAt

Marek Jurek zauważył że mamy teraz w Polsce wiele problemów, takich jak karta praw podstawowych, podatki czy traktat europejski i nie powinniśmy się zajmować rzeczami tak błahymi jak konflikty między liderami ugrupowań. "Obu największym partiom wszyscy możemy pogratulować talentu do wciągania Polaków w spory zastępcze" - stwierdził Marek Jurek.

bDBcRDAO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)