Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL zajmie się TKM-em w KRUS-ie

0
Podziel się:

Ludowcy będą rozmawiać o nepotyzmie i kolesiostwie.

PSL zajmie się TKM-em w KRUS-ie
(PAP/Tomasz Gzell)

_ - Sprawa domniemanego nepotyzmu w KRUS-ie będzie omawiana na najbliższym posiedzeniu klubu PSL _ - powiedział poseł i wiceprezes Stronnictwa Janusz Piechociński.

W czwartek _ Dziennik _ napisał, że za rządów obecnego prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Romana Kwaśnickiego karierę robią tam jego przyjaciółka, jej brat i konkubina brata.

Oprócz tego - według _ Dziennika _ - etaty w KRUS-ie i Funduszu Składkowym mają ludzie związani z dyrektorem w Centrali Kasy Wojciechem Kobielskim: jego syn, narzeczona syna i jej matka.

Z kolei Kazimierz Pątkowski, prawa ręka prezesa, miał zadbać o pracę dla syna, kochanki i jej córki. Do KRUS trafiła też szwagierka ministra rolnictwa.

Piechociński w sobotę w Trójce zapowiedział, że sprawą wkrótce zajmie się klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego. _ - Na najbliższym posiedzeniu klubu będziemy o tym mówić _ - powiedział poseł PSL.

Zdaniem Piechocińskiego, _ jeżeli patologiczne rozwiązania, które opisywała w tym tygodniu jedna z gazet, są prawdą, to prezes KRUS- u powinien się szybko spakować _.

_ - Ta sprawa i tego typu artykuły kładą się cieniem także na atmosferę wewnątrz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wielu naszych działaczy nie chce słyszeć, że jest jakaś patologia i chcę to jasno i wyraźnie powiedzieć: jeżeli tego typu zjawisko miało miejsce to tutaj będziemy bardzo radykalni _ - zapewnił Piechociński.

W czwartek szef klubu POZbigniew Chlebowskipowiedział, że doniesienia o nepotyzmie w KRUS-ie powinna zbadać pełnomocnik rządu ds. walki z korupcjąJulia Pitera.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)