Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PSL zapowiada walkę o internautów

0
Podziel się

Kandydaci PSL do europarlamentu zapowiadają starania o zerowy VAT na internet.

PSL zapowiada walkę o internautów
(PAP/Radek Pietruszka)
bEjcyqAB

Kandydaci PSL do Parlamentu Europejskiego zapowiedzieli, że ich pierwszą inicjatywą jako europosłów będzie praca na rzecz wprowadzenie zerowej stawki VAT na internet w UE.

_ - To będzie nasze pierwsze zadanie w PE - będziemy inicjować bardzo ważną i potrzebną w Europie dyskusję o tym, aby Komisja Europejska, budżet europejski i budżety narodowe nie zarabiały na internecie. Będziemy proponować zerową stawkę VAT na dziś, szybko _ - mówi kandydujący z Warszawy poseł PSL Janusz Piechociński.

Jak zaznaczył, Stronnictwo chciałoby, aby jednolita stawka na internet w Unii została wprowadzona jeszcze przed polską prezydencją w UE w 2011 roku. Poinformował, że młodzieżówka PSL - Forum Młodych Ludowców, jak tylko wejdzie w życie Traktat Lizboński, zacznie zbierać podpisy pod inicjatywą referendalną w tej sprawie.

bEjcyqAD

PSL chce również, by najpóźniej w roku 2025, a najlepiej do 2020, zapewnić mieszkańcom Unii szerokopasmowy darmowy dostęp do internetu.

Piechociński zapowiedział, że eurodeputowani PSL wystąpią z inicjatywą, by _ otworzyć zasoby wiedzy _. _ Spodziewamy się, że bardzo szybko, w ciągu najbliższych pięciu lat, w ramach budżetu UE i Strategii Lizbońskiej będziemy udostępniać we wszystkich językach UE dorobek prac naukowych od pracy magisterskiej wzwyż _ - mówi polityk.

Piechociński zapowiedział też, że strony i blogi polityków PSL pozostaną aktywne po wyborach. Zapewniał, że już z PE europosłowie z jego ugrupowania będą informować o każdym głosowaniu i każdej ważnej inicjatywie.

_ - W przestrzeni informacyjnej nowe technologie mają być nie po to, żeby przekonywać wyborców. One mają przede wszystkim budować społeczeństwo obywatelskie w szerszej przestrzeni niż tylko samorząd, województwo, Polska, czy jakaś branża. Teraz już trzeba myśleć kategoriami przestrzeni europejskiej _ - mówił Piechociński.

bEjcyqAJ
bEjcyqBe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)