Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
07.05.2008 06:23

Putin oddaje Kreml, ale nie całą władzę

Władzę na Kremlu przejmuje dziś nowy prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Władimir Putin obejmie stanowisko premiera.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Miedwiediew zostanie dziś zaprzysiężony na prezydenta Rosji. Były pierwszy wicepremier zwyciężył w marcu w powszechnie krytykowanych wyborach prezydenckich z ogromna przewagą. Namaszczony na swego następce przez Putina, kandydat zdobył 70,3 proc. głosów.

Jego kandydaturę zgłosiły cztery prokremlowskie partie, na czele z Jedną Rosją. Dotychczasowy prezydent Władimir Putin kończy drugą kadencję i nie mógł ponownie ubiegać się o najwyższy urząd w państwie.

Nowy prezydent jest doktorem prawa. Od kilkunastu lat jest blisko związany z ustępującym prezydentem Władimirem Putinem. Dotychczas pełnił funkcję wicepremiera i szefa Rady Dyrektorów Gazpromu.

Miedwiediew zapowiadał wiele razy, że będzie kontynuował politykę swojego poprzednika. Zdaniem obserwatorów Putin, który obejmie tekę premiera zachowa ogromny wpływ na kształt rosyjskiej polityki.

| MIŁOŚNIK ROCKA I INTERNETU |
| --- |
| Miedwiediew będzie najmłodszym przywódcą Rosji od czasów ostatniego cara, Mikołaja Drugiego. Będzie też piątym przywódcą Rosji mającym wykształcenie prawnicze. Interesuje się internetem i muzyką rockową. W wieku 23 lat został ochrzczony w jednym z soborów rodzinnego Sankt Petersburga. Ma żonę Swietłanę i 12-letniego syna Ilię. |

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz