Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Putin: Zamrozić umowy z WTO

0
Podziel się

Premier Rosji uważa, że zobowiązania z negocjacji o członkostwie w WTO szkodzą Rosji.

Putin: Zamrozić umowy z WTO
(PAP/EPA)
bDJmhLMB

*_ - Premier Władimir Putin powiedział w poniedziałek, że Rosja powinna zamrozić niektóre zobowiązania podjęte podczas rozmów na temat członkostwa w Światowej Organizacji Handlu _ - podała agencja Interfax. *

_ - Proponujemy, by kontynuować negocjacje na temat członkostwa w WTO w ramach grupy roboczej, ale poinformować naszych partnerów, że musimy odstąpić od niektórych porozumień, które są sprzeczne z interesami Federacji Rosyjskiej _ - oświadczył Putin.

Premier podkreślił, że Rosja wypełnia wszystkie zobowiązania podjęte wiele lat temu w trakcie rozmów o członkostwie w WTO, ale proces negocjacyjny jeszcze się nie zakończył.

bDJmhLMD

_ - Tymczasem nasza gospodarka, poszczególne jej sektory, w tym rolnictwo, są obciążone. Wychodzi na to, że nie zauważamy i nie odczuwamy żadnych korzyści z członkostwa (w WTO), jeśli jakiekolwiek istnieją, a obciążenia są _ - powiedział Putin.

Zaznaczył, że nie oznacza to, iż Rosja powinna zrezygnować ze _ strategicznego zbliżania się do WTO, ale powinna w tej kwestii być jakaś jasność, powinna dominować elementarna sprawiedliwość _.

bDJmhLNe
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)