Notowania

Przejdź na
radio
13.05.2008 14:41

Radio dla Białorusinów nadaje w kosmos

Opozycjoniści z Mińska skarżą się szefowi MSZ, że polskie stacje nie spełniają swojego zadania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Stacje radiowe nadające z Polski program dla Białorusinów są źle słyszalne i nie spełniają swojego zadania. Tak twierdzą liderzy białoruskiej opozycji. *

Grupa polityków z Mińska skierowała w tej sprawie list do szefa polskiej dyplomacji.

Zdaniem opozycji, stacje radiowe nadające z naszego kraju programy dla Białorusinów skoncentrowały się na wewnętrznych sprawach Polski. Liderzy opozycji uważają, że w ten sposób nie mogą one konkurować z rozgłośniami działającymi na terytorium Republiki.

Zmitrij Daszkiewicz z Młodego Frontu twierdzi, że największym problemem takich stacji jak _ Radio Racja _ czy _ Europejskie Radio dla Białorusi _ jest ich słaby zasięg. Jak dodaje, - _ widocznie anteny nadajników są skierowane na Warszawę, a nie na Białoruś _.

Jego zdaniem, konieczna jest otwarta debata dotycząca zawartości programowej, ponieważ na razie audycje są nadawane _ w kosmos _ i nikt na to nie zwraca uwagi.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Białoruś: Świński łeb dla ministra ]( http://news.money.pl/artykul/bialorus;swinski;leb;dla;ministra,237,0,339949.html )
* [ Białoruska opozycja rozmawia z Francuzami ]( http://news.money.pl/artykul/bialoruska;opozycja;rozmawia;z;francuzami,61,0,341309.html )
* [ UE przedłuży sankcje wobec Białorusi? ]( http://news.money.pl/artykul/ue;przedluzy;sankcje;wobec;bialorusi,243,0,333555.html )
Tagi: radio, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz