Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rajdowiec Kurski do Komisji Etyki?

0
Podziel się

Poseł Prawa i Sprawiedliwości nie lubi stać w korkach. Teraz będzie się musiał z tego tłumaczyć.

Rajdowiec Kurski do Komisji Etyki?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bCYNKwOd

Posłem Prawa i SprawiedliwościJackiem Kurskim zajmie się sejmowa Komisja Etyki. Powód - drogowy rajd posła w ślad za policyjnym konwojem.

Przedwczoraj z powodu mgły poseł nie mógł dostać się samolotem z Gdańska do Warszawy na posiedzenie Sejmu i zebranie władz swojej partii. Postanowił jechać samochodem, ale podróż utrudniały korki.

Gdy na drodze pojawił się szybko jadący policyjny konwój, poseł dołączył do niego i podróż nabrała tempa. Jednak w Ostródzie policjanci urządzili blokadę i wylegitymowali parlamentarzystę. Obawiali się bowiem, że chodzi o próbę odbicia przewożonego więźnia. Funkcjonariusze prześlą notatkę o zajściu do marszałka Sejmu.

bCYNKwOf

Poseł tłumaczy, że wydawało mu się, iż to marszałek SenatuBogdan Borusewiczjedzie w konwoju do Warszawy. Zdaniem posła, nie stwarzał żadnego zagrożenia i nic wielkiego się nie stało.

Kurski podkreśla, że nie próbował zasłaniać się immunitetem i zastosował się do wszystkich poleceń policjantów. Funkcjonariusze sami odstąpili od czynności. Kurski powiedział, że jest gotów dobrowolnie poddać się karze i wpłacić odpowiednią kwotę na konto Fundacji Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Do marszałka SejmuBronisława Komorowskiegodotarła już informacja, że ma się spodziewać skargi na zachowanie parlamentarzysty.

bCYNKwOl

Zdaniem marszałka, sprawa trafi do sejmowej komisji etyki, gdzie najwyższą karą dla posła jest nagana. Komorowski dodał, że przypadek posła Kurskiego jest kolejnym argumentem na rzecz ograniczenia immunitetu poselskiego.

bCYNKwOG
KOMENTARZE
(0)