Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rasmussen za zacieśnieniem współpracy NATO z Rosją

0
Podziel się

Stosunki Moskwy z NATO wyraźnie pogorszyły się na skutek wojny Rosji z Gruzją.

Rasmussen za zacieśnieniem współpracy NATO z Rosją
(ec.europa.eu)
bEgucBat

*Przebywający z wizytą w Moskwie sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen wezwał do zacieśnienia współpracy z Rosją, wskazując, że obie strony doświadczają takich samych zagrożeń własnego bezpieczeństwa. *

_ - Nieporozumienia nie powinny przesłaniać faktu, że w zasadzie mamy wspólne interesy w dziedzinie bezpieczeństwa w wielu regionach, ponieważ stoimy w obliczu tych samych zagrożeń _ - powiedział Rasmussen rosyjskiemu ministrowi spraw zagranicznych Sirgiejowi Ławrowowi.

Stosunki Moskwy z NATO wyraźnie pogorszyły się w ubiegłym roku w następstwie wojny Rosji z Gruzją. Niechęć Rosji wzbudziła też ogłoszona w kwietniu 2008 roku deklarację Sojuszu, iż w bliżej nieokreślonej przyszłości zostaną do niego przyjęte Ukraina i Gruzja.

bEgucBav

Rasmussen spotka się w środę również z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem i premierem Władimirem Putinem, z którymi będzie rozmawiał m.in. o Afganistanie.

_ - Oczekuję, że rozmówcy skupią się na dwóch kwestiach - co więcej możemy zrobić dla wsparcia Afgańczyków, zarówno jeśli chodzi o ich siły bezpieczeństwa, jaki zapobieganie temu, by z kraju nie wydostawały się narkotyki. Oczekuję również, że prezydent Miedwiediew będzie chciał rozmawiać na temat swych planów stworzenia nowego europejskiego traktatu bezpieczeństwa _ - powiedział Reuterowi zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel NATO.

ZOBACZ TAKŻE:

bEgucBaW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)