Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Referendum w sprawie szpitali? Prezydent apeluje do Senatu

0
Podziel się:

O prywatyzację i reformę służby zdrowia trzeba zapytać Polaków.

Referendum w sprawie szpitali? Prezydent apeluje do Senatu
(PAP/Jacek Turczyk)

PrezydentLech Kaczyńskizaapelował do Senatu, by wsparł ideę przeprowadzenia w Polsce referendum w sprawie prywatyzacji i reformy służby zdrowia.

_ - Jestem głęboko przekonany, że Senat jednak się na to referendum zgodzi, bo uczciwość to nakazuje, i do wyższej izby parlamentu z tego miejsca chcę o to zaapelować _ - mówił.

Lech Kaczyński podkreślił, że jeśli Polacy nie poprą jego koncepcji w referendum - podporządkuje się temu; ale jeśli poprą, skorzysta ze swych praw i zawetuje odpowiednie ustawy.

Lech Kaczyński zapowiedział we wtorek, że w najbliższym czasie zwróci się do Senatu z wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie prywatyzacji ochrony zdrowia.

Prezydent zaapelował do koalicji rządowej o _ wstrzymanie prac parlamentarnych nad planami prywatyzacji służby zdrowia _ - do czasu rozstrzygnięcia tej sprawy w referendum.

W Sejmie znajduje się pięć projektów: o zoz-ach, który pozwala na przekształcanie szpitali w spółki, o ochronie praw pacjenta i o Rzeczniku Praw Pacjenta, o akredytacji w ochronie zdrowia, o konsultantach krajowych i wojewódzkich w ochronie zdrowia oraz o pracownikach zakładów opieki zdrowotnej.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)