Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
religa
17.10.2007 12:07

Religa: Nie ma planów prywatyzacji szpitali

W planie działań rządu nie ma żadnej tendencji do prywatyzacji szpitali - oświadczył minister zdrowia Zbigniew Religa. Dodał jednak, że prawo na to pozwala.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

W planie działań rządu nie ma żadnej tendencji do prywatyzacji szpitali - oświadczył minister zdrowia Zbigniew Religa. Dodał jednak, że prawo na to pozwala.

"Jesteśmy ludźmi rozsądnymi i nie mówimy: umrzemy i nigdy nie pozwolimy nic sprywatyzować. Prawo na to pozwala i są sytuacje, kiedy można to zaakceptować" - wyjaśnił Religa.

ZOBACZ TAKŻE:
Religa: Tusk odpowiedzialny za służbę zdrowiaMinister uważa, że w Polsce muszą być dwa sektory medycyny - silny publiczny, o który trzeba dbać i na który trzeba mieć pieniądze, i medycyna prywatna, ale taka, "która sama się rozwija i sama się tworzy".

"Chcemy medycyny publicznej, nie ma żadnej tendencji - ani u mnie personalnie, ani w PiS, ani w rządzie - do prywatyzacji wszystkich jednostek. Są jednostki, o których w ogóle nigdy nie wolno pomyśleć, żeby je prywatyzować. To są instytuty, szpitale akademii medycznych, szpitale wielospecjalistyczne - one muszą zawsze być publiczne" - podkreślił Religa.

*ZOBACZ TAKŻE: *
PO: Nie chcemy prywatyzacji całej służby zdrowia
Wcześniej posłanka PO Ewa Kopacz zarzuciła ministrowi zdrowia, że jego słowa w spocie wyborczym PiS dotyczącym prywatyzacji szpitali są "zupełnym kłamstwem" w stosunku do tego co głosił jeszcze w sierpniu.

"To co pan profesor Religa w tej chwili wygłasza w swoim spocie jest zupełnym kłamstwem w stosunku do tego co mówił 12 sierpnia w "Newsweeku" - mówiła Kopacz podczas konferencji prasowej, pokazując artykuł z tygodnika ze zdjęciem Religii i tytułem "Prywatyzujemy, ale nie za 1 zł".

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: religa, prywatyzacja, szpitale, służba zdrowia, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, wybory
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz