Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Resortem środowiska pokieruje wiceminister

0
Podziel się:

Stanisław Gawłowski zastąpi Macieja Nowickiego, który we wtorek podał się do dymisji.

Resortem środowiska pokieruje wiceminister
(PAP/Tomasz Gzell)

*Wiceminister środowiskaStanisław GawłowskizastąpiMacieja Nowickiegopodczas jego urlopu, na którym będzie przebywał do czasu, gdy prezydent odwoła go ze stanowiska szefa resortu. We wtorek Nowicki podał się do dymisji. *

_ - To standardowa procedura podczas nieobecności ministra. Formalnie, gdy minister konstytucyjny jest na urlopie, zastępuje go zawsze sekretarz stanu w danym ministerstwie. Tak się składa, że w Ministerstwie Środowiska ja jestem sekretarzem stanu i będę zastępował w tym czasie ministra Nowickiego _ - mówi Gawłowski.

We wtorek Nowicki poinformował, że podał się do dymisji i premier tę dymisję przyjął. Nie wyznaczono jeszcze jego następcy. Formalnie, Nowicki przestanie być ministrem po odwołaniu go przez prezydenta. Do tej pory będzie przebywał na urlopie, potem zamierza przejść na emeryturę.

Gawłowski uchylił się od odpowiedzi na pytanie, czy premier rozmawiał z nim na temat objęcia funkcji ministra środowiska. Uważa, że premier nie będzie się spieszył i podejmie decyzję w sprawie obsady fotela ministra środowiska w ciągu następnych dwóch-trzech tygodni.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)