Notowania

rice
19.08.2008 20:00

Rice zadowolona z sojuszu z Polską

Sekretarz Stanu USA przyleciała, by jutro podpisać umowę w sprawie tarczy antyrakietowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Amerykańska Sekretarz Stanu Condoleezza Rice przyleciała do Polski, by jutro podpisać polsko-amerykańską umowę w sprawie tarczy antyrakietowej.

Condoleezza Rice iRadosław Sikorskiprzebywali w Brukseli gdzie brali udział w szczycie szefów dyplomacji państw NATO.

Podczas krótkiego powitania na lotnisku Okęcie powiedziała, że Stany Zjednoczone są bardzo zadowolone z sojuszu z Polską, i że cieszy się z przyjazdu do naszego kraju.

Rice przypomniała, że podczas zakończonego spotkania ministrów spraw zagranicznych NATO, Stany Zjednoczone wspólnie z Polską wspólnie występowały przeciwko wydarzeniom, które mają miejsce w Gruzji. Dodała, że ma nadzieję, że plan wycofania wojsk rosyjskich z Gruzji będzie realizowany.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;tarcza;bedzie;chronic;polske,176,0,362672.html )
* [ Tusk: Tarcza będzie chronić Polskę ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;tarcza;bedzie;chronic;polske,176,0,362672.html )
* [ Rakiety Patriot ochronią Warszawę ]( http://news.money.pl/artykul/rakiety;patriot;ochronia;warszawe,182,0,362422.html )
* [ Szczygło: Rekompensaty za tarczę nie są gminom potrzebne ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/szczyglo;rekompensaty;za;tarcze;nie;sa;gminom;potrzebne,96,0,362336.html )
* [ Olejniczak: Tarcza osłabi nasze bezpieczeństwo ]( http://news.money.pl/artykul/olejniczak;tarcza;oslabi;nasze;bezpieczenstwo,77,0,362317.html )
* [ Polska nie musi się obawiać zemsty ze strony Rosji ]( http://news.money.pl/artykul/polska;nie;musi;sie;obawiac;zemsty;ze;strony;rosji,182,0,362166.html )
* [ Budowa tarczy rozpocznie się w tym roku ]( http://news.money.pl/artykul/budowa;tarczy;rozpocznie;sie;w;tym;roku,47,0,362031.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata prosto na Twoją skrzynkę! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: rice, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz