Notowania

Przejdź na
rokita
07.08.2009 16:30

Rokita zapłaci karę za awanturę na lotnisku

Polityk musi zapłacić trzy tysiące euro za spowodowanie w lutym awantury na lotnisku w Monachium.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Po incydencie prokuratura w Landshut w Bawarii wszczęła przeciwko Rokicie śledztwo pod zarzutem zakłócenia porządku publicznego. Prokuratura wyznaczyła grzywnę w wysokości trzech tysięcy euro. Były poseł może odwołać się od tego orzeczenia, ale wówczas prokuratura skieruje przeciwko niemu sprawę do sądu.

Do incydentu na lotnisku w Monachium doszło 10 lutego. Podróżujący wraz z żoną Jan Rokita po awanturze z załogą odmówił opuszczenia samolotu Lufthansy i musiał zostać wyprowadzony w kajdankach przez policję wezwaną przez kapitana maszyny.
Przyczyny sprzeczki obie strony przedstawiają inaczej.

Zdaniem Rokitów, awanturę wywołała jedna ze stewardess, nie pozwalając umieścić ich płaszczy w jednym ze schowków. Twierdzą również, że zostali znieważeni przez personel Lufthansy. W wersji niemieckiej policji Jan Rokita kilkakrotnie miał odmówić zapięcia pasów bezpieczeństwa, a w końcu odepchnąć nalegającą na to stewardessę.

* [ Płaskoń: Kapitan do łopaty, stewardesa do miotły ]( http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/plaskon%3Bkapitan%3Bdo%3Blopaty%3Bstewardesa%3Bdo%3Bmiotly,7,0,427015.html )
Tagi: rokita, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz