Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosati chce jednoczyć centrolewicę. Bez SLD

0
Podziel się

Były szef MSZ uważa, że Sojusz się radykalizuje.

Rosati chce jednoczyć centrolewicę. Bez SLD
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDTYlsid

Były minister spraw zagranicznych, obecnie eurodeputowany Socjaldemokracji Polskiej uważa, że Polsce potrzebny jest duży projekt polityczny po lewej stronie, który odpowiadałby na najważniejsze problemy gospodarcze i społeczne.

Jego zdaniem - taki niesformalizowany ruch centrolewicowy powinien opierać się na dwóch filarach - Socjaldemokracji Polskiej i Partii Demokratycznej.

Rosati stwierdził, że Sojusz Lewicy Demokratycznej radykalizuje się w swoich poglądach, a takie radykalne partie tracą poparcie w całej Europie. Polityk uważa, że możliwe są rozmowy z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, jednak sceptycznie ocenia stworzenie wspólnej listy w wyborach do parlamentu europejskiego, jeśli znalazłby się na niej były premierLeszek Miller.

bDTYlsif

Sekretarz generalny Socjaldemokracji Polskiej, Wojciech Filemonowicz, powiedział w Rzeszowie, że najbardziej prawdopodobne są dwie listy w przyszłorocznych wyborach - szeroka centrolewicowa i osobna SLD. Filemonowicz widzi możliwość współpracy z ludźmi Sojuszu, a nie z SLD jako partią. Winą za rozpad koalicji LiD - obarczaWojciecha Olejniczaka.

ZOBACZ TAKŻE:

bDTYlsiG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)