Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosati
29.03.2009 19:16

Rosati: Jeżeli będzie recesja, to na życzenie rządu

Uważa on, że rząd za mało czyni, aby chronić nas przed kryzysem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Eurodeputowany SdPlDariusz Rosatiuważa, że rządDonalda Tuskaza mało czyni, aby ochronić Polaków przed skutkami kryzysu. _ Jeżeli będziemy mieli w tym roku w Polsce recesję, to będzie to recesja na życzenie rządu _ - powiedział.

_ - Rząd przyjął politykę, która jest nieskuteczna i przyczynia się do pogłębienia kryzysu. Działania podejmowane przez rząd, polegające na ochronie wielkości deficytu, w tej chwili oznaczają zmniejszenie efektywnego popytu w gospodarce, pogłębienie recesji i zwiększanie bezrobocia. Z kolei działania rządu obliczone na przywrócenie zaufania na rynkach finansowych, na rynku kredytowym są spóźnione i zbyt słabe _ - mówił Rosati w niedzielę na konferencji prasowej w Toruniu, podsumowującej konwent krajowy SdPl w pobliskim Ciechocinku.

Eurodeputowany zwrócił uwagę, że w Sejmie czeka na rozpatrzenie ustawa o gwarancjach i poręczeniach, która miała spowodować wzrost zainteresowania banków udzielaniem kredytów. Zaznaczył też, że w Sejmie ciągle dyskutuje się nad projektami, które dawno powinny wejść w życie, jak ustawa o zamówieniach publicznych.

_ - Rząd, tak szczerze powiedziawszy, nie ma żadnego pomysłu na to, co zrobić z kurczącą się ciągle akcją kredytową polskich banków. Patrzymy na to z wielkim niepokojem, dlatego że są to zaniechania, które dziwią nie tylko nas, ale i całą Europę. Wszystkie państwa europejskie stosują też bardzo energicznie środki pobudzania koniunktury, pobudzania popytu, wykorzystując do tego instrumenty fiskalne, instrumenty pieniężne _ - podkreślił Rosati.

Przewodniczący SdPl Wojciech Filemonowicz zapowiedział, że w najbliższych tygodniach jego partia zorganizuje w kraju debaty, na których przedstawi propozycje działań antykryzysowych.

Tagi: rosati, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz