Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
26.11.2009 12:35

Rosja będzie serwisować sprzęt wojsk NATO

Chodzi o uzbrojenie wyprodukowane jeszcze w czasach Związku Radzieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

*Rosja i NATO są bliskie zawarcia porozumienia dotyczącego obsługi technicznej poradzieckiego sprzętu wojskowego i uzbrojenia - informuje dziennik _ Kommiersant _, *

Gazeta powołuje się na ambasadora Federacji Rosyjskiej przy Sojuszu Północnoatlantyckim Dmitrija Rogozina i wyjaśnia, że chodzi o serwisowanie sprzętu i uzbrojenia wyprodukowanego w ZSRR lub Rosji, a wciąż używanego przez te kraje NATO, które wcześniej należały do Układu Warszawskiego.

Informacje te _ Kommiersantowi _ potwierdziły źródła w rosyjskim MSZ i Rosoboroneksporcie, korporacji państwowej specjalizującej się w eksporcie sprzętu, uzbrojenia, technologii i usług o charakterze wojskowym.

_ Kommiersant _ podkreśla, że w wypadku podpisania porozumienia przed przedsiębiorstwami zbrojeniowymi z Rosji otworzy się wielki rynek, gdyż grono krajów użytkujących poradziecki sprzęt i uzbrojenie nie ogranicza się do państw dawnego Układu Warszawskiego - jest to również Afganistan, w którym eksploatowane są rosyjskie śmigłowce wojskowe.

Gazeta przypomina, że obecnie Rosja współpracuje w sferze wojskowo-technicznej z niektórymi krajami NATO na podstawie umów dwustronnych. Państwa te muszą jednak uzgadniać poszczególne projekty z władzami Sojuszu. Po podpisaniu zapowiadanego porozumienia - podkreśla _ Kommiersant _ - konieczność taka odpadnie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz