Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
22.10.2009 15:56

Rosja będzie się przyglądać nowej tarczy

Moskwa będzie analizować jak amerykański system wpływa na jej bezpieczeństwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Digr/CC/Wikipedia i defensetech.org/GFDL)

- _ Rosja będzie śledzić, jak amerykańskie przygotowania do tworzenia tarczy antyrakietowej w Europie współgrają z interesami bezpieczeństwa narodowego Rosji - _ mówi rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko.

Niestierienko poinformował, że Rosja i Stany Zjednoczone zamierzają w najbliższym czasie rozpocząć ocenianie obecnych i potencjalnych przyszłych zagrożeń rakietowych.

Podkreślił, że Moskwa wychodzi z założenia, iż Stany Zjednoczone przystąpią etapami do tworzenia w Europie elementów nowej tarczy antyrakietowej. Niestierienko przewiduje, że w pierwszym etapie do 2011 roku na Morzu Śródziemnym zostaną rozmieszczone okręty uzbrojone w antyrakiety SM-3

W drugim - do 2015 roku przewiduje się rozmieszczenia naziemnego wariantu tych rakiet. Zaś w trzecim etapie w 2020 roku Amerykanie w razie konieczności przystąpią do przystosowania SM-3 do przechwytywania rakiet strategicznych.

Niestierienko powiedział, że Rosja nie uważa, by przejście od jednego etapu do drugiego powstawania tarczy było z góry przesądzone.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz