Notowania

satelita
06.04.2009 10:17

Rosja: Korea Płn. nie umieściła satelity na orbicie

Takie informacje przekazał sztab generalny rosyjskiej armii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Korea Północna nie umieściła na okołoziemskiej orbicie żadnego satelity - poinformował sztab generalny rosyjskiej armii.

_ - Nasz system kontrolny przestrzeni (powietrznej) nie wykazał umieszczenia na orbicie północnokoreańskiego satelity. Według naszych informacji, jego tam po prostu nie ma _ - cytuje AFP za agencją Interfax wysoko postawionego funkcjonariusza rosyjskiego sztabu generalnego.

W niedzielę Korea Północna wystrzeliła rakietę dalekiego zasięgu Taepodong-2, służącą zarówno do wprowadzania satelitów na orbitę, jak i do przenoszenia nuklearnych głowic bojowych. Phenian poinformował, że umieścił na orbicie okołoziemskiej doświadczalnego satelitę komunikacyjnego.

Według armii USA i ministra obrony Korei Południowej Li Sang Hi, północnokoreańska rakieta nie zdołała wynieść na orbitę satelity.

NATO potępiło wystrzelenie rakiety jako _ wysoce prowokacyjne _.

We wspólnej deklaracji ogłoszonej na zakończenie szczytu w Pradze UE i USA podkreśliły, że _ rozwijanie potencjału rakiet balistycznych przez Koreę Płn., niezależnie od zadeklarowanego celu tego przedsięwzięcia, zmierza do uzyskania przez nią zdolności zagrażania innym krajom _.

Wezwano Phenian do _ wypełniania zobowiązań dotyczących porzucenia programu zbrojeń nuklearnych _ i do _ przestrzegania uznanych norm w stosunkach międzynarodowych _.

* [ Korea Północna grozi wojną w obronie satelity ]( http://news.money.pl/artykul/korea;polnocna;grozi;wojna;w;obronie;satelity,157,0,433053.html )
* [ Korea Płn wystrzeli satelitę. A nie nowe pociski ]( http://news.money.pl/artykul/korea;pln;wystrzeli;satelite;a;nie;nowe;pociski,219,0,429787.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: satelita, nato, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz