Notowania

rosja
02.02.2010 17:30

Rosja: Nasze rakiety mają bronić Europę, a nie ją straszyć

Apel Sikorskiego nie spotkał się w Rosji ze zrozumieniem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

Wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, Leonid Słucki uznał za _ nielogiczną _ propozycję, by Rosja wycofała broń jądrową z rejonów graniczących z Unią Europejską.

Słucki uczynił to komentując opublikowany w tym dniu na łamach dzienników _ New York Times _ i _ International Herald Tribune _ wspólny apel szefów dyplomacji Polski i Szwecji, Radosława Sikorskiego i Carla Bildta do Rosji i USA o radykalne zmniejszenie arsenałów taktycznych głowic nuklearnych w Europie.

_ - Pokojowe apele Rosji w sferze umacniania bezpieczeństwa europejskiego przeinaczono i próbuje się ją przedstawiać jako źródło zła _ - oświadczył rosyjski deputowany, którego cytuje agencja ITAR-TASS.

Słucki zauważył również, że _ taktyczne pododdziały strategicznych sił Rosji, stacjonujące w Kaliningradzie i na Półwyspie Kolskim, mogą bronić Europę przed potencjalnym zagrożeniem bezpieczeństwa nie tylko w rosyjskich granicach _.

Zdaniem parlamentarzysty, _ w wypadku Polski Rosja ma wszelkie podstawy do wysunięcia kontrżądań _. _ Warszawa postanowiła rozmieścić u siebie amerykańskie baterie obrony przeciwlotniczej Patriot. Będą stacjonowały w bezpośredniej bliskości granic Rosji - około 100 km od obwodu kaliningradzkiego _ - powiedział.

Powołując się na ekspertów, Słucki zaznaczył, że Patrioty będą mogły kontrolować obszar powietrzny nad rosyjską enklawą.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: rosja, rakiety, granice, unia, zostają, obrona, europy, patrioty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz