Notowania

lech kaczyński
12.03.2010 17:00

"Rosja nie będzie członkiem NATO"

Temat Rosji zdominował spotkanie prezydenta Polski z sekretarzem NATO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Sekretarz generalny NATO spotkał się z prezydentem. Anders Fogh Rasmussen rozmawiał zLechem Kaczyńskimmiędzy innymi o przyszłości NATO, nowej koncepcji strategicznej Sojuszu oraz o sprawach związanych z relacjami NATO-Rosja.

Prezydent Lech Kaczyński po spotkaniu powiedział, że ponad 20 minut dyskutował z sekretarzem generalnym NATO właśnie na tematy związane z Rosją. _ Jest to tematyka szczególna dla Polski _ - podkreślił prezydent.

Anders Fogh Rasmussen dodał, że w czasie swej ostatniej wizyty w Moskwie zaproponował rosyjskim partnerom dalsze zaangażowanie w afgańską misję. Sekretarz generalny NATO uważa, że w tym przedsięwzięciu Federacja powinna brać intensywny udział. Sekretarz generalny NATO dodał, że Rosja wyraża chęć zaangażowania się w szkolenia afgańskich sił bezpieczeństwa.

Przy okazji spotkania z prezydentem Anders Fogh Rasmussen był pytany o _ polską wersję _ nowej koncepcji strategicznej NATO. Dokument dostał dziś od grupy analityków, którzy ją opracowali.

Zdaniem sekretarza, to dobry dokument, który można wykorzystać w dalszych pracach nad ogólnonatowską koncepcją.

6-osobowy zespół pod przewodnictwem profesora Romana Kuźniara przygotował 10-punktową koncepcję nowej strategii dla NATO. Polscy analitycy proponują między innymi wprowadzenie tak zwanego artykułu _ 4+ _, który byłby uruchamiany w razie niebezpieczeństwa innego niż wojskowe, ale o równie globalnych skutkach. Siły NATO reagowałyby na przykład po cyberataku czy w czasie kryzysu energetycznego.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz