Notowania

rosja
22.04.2008 17:57

Rosja: Nie zestrzeliliśmy samolotu

Dowódca sił lotniczych Rosji zaprzeczył , by to rosyjski myśliwiec Mig 29 zestrzelił gruziński bezzałogowy samolot zwiadowczy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Dowódca sił lotniczych Rosji generał Aleksandr Zielin zaprzeczył, by to rosyjski myśliwiec MiG-29 zestrzelił nad Abchazją gruziński bezzałogowy samolot zwiadowczy.

Także rosyjskie MSZ oświadczyło w tym dniu, że maszyna Hermez 450 została strącona przez siły obrony powietrznej Abchazji.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Znów napięcie na linii Moskwa-Tibilisi ]( http://news.money.pl/artykul/znow;napiecie;na;linii;moskwa-tibilisi,224,0,337376.html )**

O zestrzelenie samolotu Rosję oskarżył w poniedziałek prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Na dowód strona gruzińska pokazała film z kamery, która była zainstalowana na strąconej maszynie _ (kadr z filmu na zdjęciu). _

Widać na nim, jak niezidentyfikowany samolot odpala rakietę powietrze-powietrze, a także jak trafia ona w aparat latający, z którego myśliwiec był filmowany. Zdaniem ekspertów maszyna była podobna do MiGa-29.

Znany rosyjski komentator wojskowy Paweł Fielgengauer oświadczył nawet, że był to rosyjski MiG-29. Według publicysty abchaski samolot L-39, który - jak utrzymują władze Abchazji - zestrzelił gruzińskiego Hermesa 450, nie ma technicznych możliwości, by czegoś takiego dokonać.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Rosja zniosła restrykcje wobec Abchazji ** ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;zniosla;restrykcje;wobec;abchazji;gruzja;protestuje,21,0,326677.html )
* [ Polska po stronie Gruzji w sporze z Rosją ]( http://news.money.pl/artykul/polska;po;stronie;gruzji;w;sporze;z;rosja,238,0,337134.html )
* [ Moskwa zatrzymała prezydencki samolot ]( http://news.money.pl/artykul/moskwa;zatrzymala;prezydencki;samolot,150,0,337046.html )
* [ Rice rozmawiała z Ławrowem o Gruzji ]( http://news.money.pl/artykul/rice;rozmawiala;z;lawrowem;o;gruzji,78,0,336974.html )

Gruzja twierdzi, że rosyjski myśliwiec wystartował z bazy lotniczej w Gudaucie, w Abchazji, a po ataku odleciał do Rosji. Tbilisi dysponuje zapisem z ekranu radaru, który to potwierdza.

Strona gruzińska zapowiedziała, że wszystkie te dowody agresji ze strony Rosji przedstawi w środę na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ, zwołanym na żądanie Tbilisi.

Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz