Notowania

rosja
06.04.2008 07:32

Rosja: Opozycja konsoliduje swe siły

Przedstawiciele rosyjskiej liberalnej opozycji podpisali rezolucję zakładającą konsolidację sił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Przedstawiciele rosyjskiej liberalnej opozycji podpisali w sobotę rezolucję zakładającą konsolidację sił. *

Wśród sygnatariuszy rezolucji, którą podpisano na konferencji w Petersburgu, znalazł się szef Zjednoczonego Frontu Obywatelskiego (OGF) Garri Kasparow, który jako dawny szachowy mistrz świata jest rozpoznawanym w świecie liderem rosyjskiej opozycji.

Ubiegłoroczne wybory parlamentarne w Rosji wyeliminowały z parlamentu ostatnich liberałów. Nie byli oni też w stanie wystawić swego kandydata do wyborów prezydenckich na początku marca, w których zwyciężył nominat ustępującego prezydenta Władimira Putina - Dmitrij Miedwiediew.

Rezolucja zjednoczeniowa głosi, że - _ jedynie utworzenie siły politycznej, zdolnej skonsolidować poparcie milionów Rosjan mających poglądy demokratyczne, może zmienić sytuację w kraju _.

Autorzy opowiadają się za reformą polityczną, która - _ zdemokratyzowałaby sytuację społeczno-polityczną w kraju _. Pragną - _ zniesienia cenzury, przywrócenia wolności mediów _, a także _ zniesienia ograniczeń swobody zgromadzeń i działalności politycznej _.

- _ Mamy zamiar uczynić wszystko, co od nas zależy, by znów skierować Rosję na drogę swobodnego, demokratycznego, liberalnego rozwoju _ - napisali autorzy dokumentu.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Rosja: Po co nam opozycja? ]( http://www.money.pl/gospodarka/polityka/artykul/rosja;po;co;nam;opozycja,50,0,250418.html )
* [ OBWE: Wybory w Rosji pod dyktando władz ]( http://news.money.pl/artykul/obwe;wybory;w;rosji;pod;dyktando;wladz,49,0,300337.html )
* [ Putin miażdży konkurencję ]( http://news.money.pl/artykul/60-procentowy;wynik;partii;jedna;rosja,78,0,300366.html )
Tagi: rosja, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz