Notowania

moskwa
09.05.2008 08:01

Rosja świętuje Dzień Zwycięstwa

Tradycyjnie na placu Czerwonym przemaszerowała wielka defilada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

ac">fot: PAP/EPAfot: PAP/EPA[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/defilada;wojskowa;w;rosji-proba;generalna,galeria,957,0.html)Od wczesnego ranka specjalne samoloty rozganiają chmury nad Moskwą. Dzięki temu w trakcie obchodów Dnia Zwycięstwa w stolicy Rosji ma być słonecznie.

Nad ranem specjaliści zapoznali się ze stanem pogody. Okazało się, że na południowym wschodzie Moskwy pojawiły się deszczowe chmury. Dlatego już o godzinie 6.30 czasu moskiewskiego, czyli 4.30 czasu obowiązującego w Polsce, wystartowały pierwsze cztery samoloty do rozpędzania chmur.

Później do akcji zaczęto angażować kolejne. W sumie w powietrzu znajdzie się 10 samolotów - dwa pozostawiono w rezerwie. Samoloty rozpylają w powietrzu substancje powodujące skraplanie pary wodnej. Dzięki temu deszczowe chmury nie docierają do stolicy.

Czterech specjalnych samolotów do rozpędzania chmur użyto już w środę w trakcie uroczystości zaprzysiężenia nowego prezydenta Rosji.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Miedwiediew zaprzysiężony na prezydenta ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;zaprzysiezony;na;prezydenta,10,0,340490.html )
* [ Duma poparła, prezydent podpisał. Putin jest premierem ]( http://news.money.pl/artykul/duma;poparla;prezydent;podpisal;putin;jest;premierem,74,0,340810.html )
* [ Wielka Brytania: Miedwiediew szansą na nowe otwarcie ]( http://news.money.pl/artykul/wielka;brytania;miedwiediew;szansa;na;nowe;otwarcie,154,0,340634.html )
Tagi: moskwa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz