Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gruzja
09.11.2009 11:53

Rosja: USA oferują Gruzji broń wartą 100 mln dolarów

W pakiecie mają znaleźć się między innymi rakiety: Patriot-3, Stinger, Hellfire-2 i Javelin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(shioshvili/CC/Flickr)

Osoby związane z rosyjskimi służbami specjalnymi ujawniły, że Stany Zjednoczone zaproponowały Gruzji dostawę uzbrojenia o wartości ponad 100 mln dolarów.

_ - Według wiarygodnych danych, które posiadamy, w odpowiedzi na prośbę oficjalnego Tbilisi o okazanie pomocy wojskowej, korporacja Barrington Alliance Inc. skierowała do Gruzji ofertę dostarczenia systemów obrony przeciwrakietowej, rakietowych systemów przeciwpancernych, automatycznej broni palnej i amunicji na sumę ponad 100 mln dolarów _ - oznajmił przedstawiciel rosyjskich służb cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Proponowany sprzęt ma zawierać rakiety Patriot-3, Stinger, Hellfire-2 i Javelin. - _ Ilość amunicji, w tym pocisków do broni palnej, liczona jest na dziesiątki milionów sztuk _ - dodaje cytowany przez agencję przedstawiciel służb. Według rozmówcy ITAR-TASS dostawy mają być realizowane nie przez kanały państwowe, jednak za wiedzą i akceptacją kierownictwa USA.

Szef wywiadu wojskowego Rosji gen. Aleksandr Szlachturow oznajmił, że Gruzja nadal otrzymuje broń i sprzęt wojskowy od państw NATO, Izraela i Ukrainy.Agencja potwierdziła te informacje w Sztabie Generalnym Rosji. Jego przedstawiciel, którego nazwiska ITAR-TASS nie podaje, oznajmił, że po ubiegłorocznej wojnie gruzińsko-rosyjskiej o Osetię Południową resort obrony Gruzji uznał konieczność podwyższenia zasobów i zdolności swojej armii.

_ - Dostarczenie Gruzji wymienionego uzbrojenia ze strony USA w pełni odpowiada wnioskom (wyciągniętym przez) gruzińskich wojskowych _ - dodaje przedstawiciel sztabu.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz