Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Rosja wywiązała się z porozumienia w sprawie Gruzji"

0
Podziel się:

Taka jest opinia francuskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

"Rosja wywiązała się z porozumienia w sprawie Gruzji"
(PAP/EPA)

Francja nie zgadza się z opinią prezydenta Kaczyńskiego, że Rosja nie spełniła najważniejszych punktów porozumienia pokojowego w sprawie Gruzji.

Lech Kaczyńskiwyraził tę opinię w liście do przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barroso. Zdaniem rzecznika francuskiej dyplomacji, spełniona została _ zdecydowana większość _ zobowiązań zawartych w porozumieniu pokojowym.

Eric Chevallier powiedział, że porozumienie pokojowe jest w bardzo dużej mierze przestrzegane, ponieważ oddziały rosyjskie wycofały się ze stref buforowych wokół Abchazji i Osetii Południowej. Dzięki temu - zdaniem rzecznika - większość uchodźców mogła powrócić do domów.

Chevallier dodał jednak, że pozostały jeszcze miejsca, gdzie _ nie przywrócono wcześniejszej sytuacji _.

_ Istnieją dwa obszary - dystrykt Achałgori i dolina Kodori, co do których mamy przekonanie, że wycofywanie wojsk rosyjskich nie zostało dokończone. Jest również jeszcze jedna wioska, co do której istnieje spór natury geograficznej. _

Eric Chevallier zaznaczył, że nie polemizuje listem prezydenta Kaczyńskiego do przewodniczącego Komisji Europejskiej, ponieważ nie zapoznał się z treścią tego pisma.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)