Notowania

buzek
18.06.2009 18:50

Rosną szanse Buzka. Ma poparcie Niemców

Jerzy Buzek jest jednym z dwóch kandydatów na stanowisko przewodniczącego europarlamentu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartosz Bator)

*Potwierdził to wiceszef Europejskiej Partii Ludowej Jacek Saryusz-Wolski. Zakończony właśnie szczyt europejskich chadeków dotyczył między innymi kwestii nowego szefa europarlamentu. *
Wcześniej, w trakcie spotkania Donalda Tuska z Silvio Berlusconim nie osiągnięto porozumienia i żadna ze stron nie wycofała swojego kandydata. Donald Tusk przekonywał Berlusconiego do kandydatury Jerzego Buzka, a Berlusconi przekonywał z kolei Tuska do kandydatury Mario Mauro.

Jacek Saryusz-Wolski relacjonował, że na szczycie z udziałem wszystkich przywódców partii chadeckich Berlusconi raz jeszcze przedstawił swoje argumenty za Mauro. Z kolei Saryusz-Wolski przekonywał polityków do kandydatury Jerzego Buzka. Głos zabrała też Angela Merkel, która wskazała na Jerzego Buzka.

- _ Powiedziała, że Buzek jest dobrym kandydatem, że chciałaby, aby w wyniku tego rozstrzygnięcia nikt nie było rozczarowany i że w tej materii potrzebne są dalsze rozmowy _ - mówił Saryusz-Wolski.

Jeśli chadekom nie uda się ustalić wspólnego kandydata na fotel szefa europarlamentu w drodze negocjacji, to kandydatury Jerzego Buzka i Mario Mauro zostaną poddane pod głosowanie 7 lipca. Wtedy to zbierze się kongres Europejskiej Partii Ludowej.

Tagi: buzek, europarlament, parlament europejski, unia europajska, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz