Notowania

bronisław komorowski
01.10.2008 10:38

Rostowski opowie w Sejmie o kryzysie

Minister powie, co robi rząd, by zabezpieczyć naszą gospodarkę przed zawirowaniami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Jutro posłowie zapoznają się z informacją ministra finansów na temat kryzysu bankowego i działań rządu w celu zabezpieczenia polskiej gospodarki przed jego skutkami.

Wniosek o przedstawienie w Sejmie takiej informacji zgłosił Klub Lewicy.

Marszałek SejmuBronisław Komorowskiuważa, że wystąpienie ministra Rostowskiego wpłynie uspokajająco na opinię publiczną. Jego zdaniem, sprawa ta jest niepotrzebnie podgrzewana ze stratą dla polskich interesów. _ - Budowane są raczej obawy, niż przeświadczenie, że Polska należy do tych krajów najbardziej bezpiecznych jeśli chodzi o ryzyko załamania bankowego _ - podkreślił Bronisław Komorowski.

Marszałek poinformował też, że pierwsze czytanie ustawy budżetowej na przyszły rok odbędzie się na następnym posiedzeniu Sejmu 9 października. Plan prac na ustawą ma dzisiaj zatwierdzić komisja finansów. B

Bronisław Komorowski jest zdania, że zgodnie z wstępnym planem, poprawki Senatu Sejm mógłby rozpatrzyć na posiedzeniu 21-23 stycznia. 27 stycznia budżet trafiłby na biurko prezydenta.

ZOBACZ TAKŻE:

| W piątek Sejm rozpatrzy wniosek PiS o odwołanie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego i wicemarszałkaStefana Niesiołowskiego. |
| --- |

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Eksperci uspokajają: Polskie banki są bezpieczne ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/eksperci;uspokajaja;polskie;banki;sa;bezpieczne,99,0,373859.html )
* [ Nadzieja powraca na GPW ]( http://news.money.pl/artykul/gpw;mialo;byc;gorzej,115,0,373619.html )
* [ USA: Giełdy w górę. Plan będzie uratowany? ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/usa;gielda;w;gore;plan;bedzie;uratowany,253,0,373757.html )
* [ Europa ratuje banki ]( http://news.money.pl/artykul/europa;ratuje;banki,155,0,373659.html )
Tagi: bronisław komorowski, wiadomości, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz