Notowania

ue
04.11.2008 18:21

Rostowski wskazuje kierunek na szczyt

Zdaniem ministra finansów silne struktury światowego systemu finansowego pomogą Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

- _ Globalna odpowiedź na kryzys finansowy poprzez wzmocnienie architektury światowych finansów jest sposobem ograniczenia negatywnych skutków kryzysu dla Polski _- powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

Rostowski tłumaczył , że Polska opowiada się za _ zminimalizowaniem _ zasięgu kryzysu _ w skali globalnej a także europejskiej _.

Dlatego nasz kraj opowiada się za przebudową i wzmocnieniem architektury światowych finansów, o co apeluje prezydent Francji Nicolas Sarkozy._ - Nasz ratunek w silnej architekturze światowej i europejskiej _ - powiedział minister finansów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Prezydent zaprasza Rostowskiego ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;zaprasza;rostowskiego,35,0,383011.html )
* [ Stanowisko prezydenta na piątkowy szczyt UE ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/stanowisko;prezydenta;na;piatkowy;szczyt;ue,205,0,382925.html )
* [ Rząd da prezydentowi mapę, poprosi o żołnierzy ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/rzad;da;prezydentowi;mape;poprosi;o;zolnierzy,88,0,382808.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Takie jest - zaznaczył minister - stanowisko Polski na nieformalny szczyt Unii Europejskiej ws. kryzysu, który odbędzie się w piątek. Polskę ma na szczycie reprezentować prezydentLech Kaczyński. Rostowski - jak powiedział - _ nie wyobraża sobie _, żeby prezydent nie przedstawił stanowiska rządu w sprawie kryzysu.

_ - Nigdy nie słyszałem najmniejszej sugestii ze strony pana prezydenta, żeby miał zamiar przedstawić jakieś inne stanowisko. Nie wyobrażam sobie, żeby prezydent chciał działać niezgodnie z konstytucją _ - podkreślił.

Rewizji prognoz jeszcze nie będzie

Zdaniem Rostowskiego, mimo kryzysu nie przyszedł jeszcze czas na rewizję rządowych prognoz wzrostu gospodarczego, według których polski PKB wzrośnie w przyszłym roku o 4,8 proc. Komisja Europejska w poniedziałek zrewidowała prognozę wzrostu w Polsce do 3,8 proc., zaś w całej UE do zaledwie 0,2 proc. PKB.

_ - Nie twierdzę, że nie odstąpię od obecnych projekcji, ale na pewno twierdzę, że obecnie jest za wcześnie, aby od nich odstąpić _ - zadeklarował Rostowski.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* **[ UE stanie w miejscu. Wzrost PKB prawie równy zeru ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ue;stanie;w;miejscu;wzrost;pkb;prawie;rowny;zeru,202,0,382666.html ) **
* [ Może być gorzej. 10 największych krachów ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/moze;byc;gorzej;10;najwiekszych;krachow,30,0,380446.html )
* [ Kryzys nie wpłynie na powiększanie strefy euro ]( http://news.money.pl/artykul/kryzys;nie;wplynie;na;powiekszanie;strefy;euro,222,0,381918.html )
* [ Producenci aut na wirażu. Prognozy i zyski w dół ]( http://manager.money.pl/news/artykul/producenci;aut;na;wirazu;prognozy;i;zyski;w;dol,255,0,380415.html )

_ _

Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz