Notowania

usa
09.09.2008 13:52

Rosyjski generał: USA uczestniczą w konflikcie

Zdaniem wiceszefa sztabu generalnego świadczy o tym amerykańska pomoc dla Tbilisi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

- Stany Zjednoczone stały się współuczestnikami konfliktu na Kaukazie - to opinia wiceszefa rosyjskiego sztabu generalnego.

Generał Anatolij Nogowicyn powiedział, że _ Stany Zjednoczone, okazując pomoc Gruzji, stworzyły precedens współudziału w konflikcie zbrojnym po jej stronie _.

Rosyjski sztab generalny nie posiada informacji o kontynuowaniu współpracy wojskowej Gruzji z Izraelem. Generał Nogowicyn przypomniał, że Izrael wcześniej dostarczył Gruzji między innymi 8 bezzałogowych samolotów zwiadowczych.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rosyjskie wojsko wesprze separatystów ]( http://news.money.pl/artykul/rosyjskie;wojsko;wepsrze;separatystow,42,0,368938.html )
* [ Miedwiediew znów obiecuje wycofanie wojsk ]( http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;znow;obiecuje;wycofanie;wojsk,154,0,368538.html )
* [ Rosja grozi, że zakończy współpracę z NATO ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;grozi;ze;zakonczy;wspolprace;z;nato,145,0,368529.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Nogowicyn poinformował, że liczebność zgrupowania wojsk gruzińskich podczas ataku na Osetię Południową 14 razy przewyższała liczebność rosyjskich żołnierzy sił pokojowych, których w rejonie konfliktu było nie więcej niż pół tysiąca.

Według Anatolia Nogowicyna, działania Rosji w Osetii Południowej należy traktować jako wymuszoną odpowiedź na naruszenie przez Gruzję podjętych przez nią zobowiązań.

Tagi: usa, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz