Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjski oligarcha ocalony przed Putinem?

0
Podziel się:

Scotland Yard udaremnił spisek mający doprowadzić do zabicia Bieriezowskiego.

Rosyjski oligarcha ocalony przed Putinem?
(PAP/EPA)
bETIkUnF

Scotland Yard potwierdza, że w czerwcu zatrzymał w Londynie mężczyznę w związku ze spiskiem na życie mieszkającego w Wielkiej Brytanii rosyjskiego oligarchy Borysa Bieriezowskiego.

Jak wyjaśnia rzeczniczka policji, podejrzany został zatrzymany w centralnym Londynie i dwa dni później - bez postawienia zarzutów - przekazany służbom imigracyjnym. Scotland Yard odmówił podania narodowości zatrzymanego.

Kilka godzin wcześniej Bieriezowski powiedział, że 16 czerwca za namową policji wyjechał z Wielkiej Brytanii i miał czekać na zawiadomienie o udaremnieniu spisku na jego życie.

bETIkUnH

_ 61-letni obecnie Bieriezowski w 2000 roku wyemigrował do Wielkiej Brytanii, uciekając przed oskarżeniami o przestępstwa finansowe. Od tego czasu stał się jednym z najżarliwszych krytyków prezydenta Władimira Putina. W 2003 roku Bieriezowski uzyskał azyl polityczny w Wielkiej Brytanii. _Na środowej konferencji prasowej oświadczył, że za usiłowaniem zabójstwa stoi "osobiście" prezydent Władimir Putin.

O nieudanym zamachu na Bieriezowskiego informował we wczorajszym wydaniu brytyjski dziennik "Times".

"Według doniesień z ostatniej (tzn. wtorkowej) nocy, w hotelu Hilton na Park Lane w zachodnim Londynie schwytano mordercę tuż przed tym, jak zamierzał zabić Bieriezowskiego, który ma w pobliżu biuro" - czytamy w gazecie.

Tabloid "Sun" ujawnił tego samego dnia, że mężczyzna, któremu służby bezpieczeństwa w ostatniej chwili uniemożliwiły zabicie Bieriezowskiego, jest Rosjaninem.

bETIkUnN

Ambasador Rosji w Wielkiej Brytanii Jurij Fiedotow wykluczył, by Kreml mógł mieć jakikolwiek związek ze spiskiem na życie oligarchy.

bETIkUoi
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)