Notowania

lech kaczyński
04.11.2008 06:52

Rząd da prezydentowi mapę, poprosi o żołnierzy

Dziś rząd przyjmie stanowisko przed nadzwyczajnym szczytem UE w Brukseli, które przekaże prezydentowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/JACEK TURCZYK)

*Dziś rząd przyjmie stanowisko na nieformalny nadzwyczajny szczyt UE w Brukseli, któreprzekaże prezydentowi. PrezydentLech Kaczyńskiw piątek będzie reprezentował Polskę na spotkaniu przywódców państw i rządów UE. *

W stanowisku polskiego rządu na unijny szczyt będzie: _ mapa drogowa _ dojścia Polski do strefy euro oraz apel o jak najszybszą ratyfikację Traktatu Lizbońskiego.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* **[ Prezydent wyleci w samo południe ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;wyleci;w;samo;poludnie,96,0,376928.html ) **
* [ **Szczyt w Brukseli. Kryzys i klimat** ]( http://news.money.pl/artykul/szczyt;w;brukseli;kryzys;i;klimat,4,0,376836.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Na posiedzeniu rząd przyjmie też wniosek do prezydenta o użycie Polskiego Kontyngentu Wojskowego (PKW) w operacji wojskowej Unii Europejskiej w Bośni i Hercegowinie, Macedonii oraz w Kosowie.

PKW działa w składzie Sił Unii Europejskiej biorących udział w operacji ALTHEA w Republice Bośni i Hercegowiny; jej zadaniem jest nadzór nad utrzymaniem zasad porozumienia pokojowego w Bośni i Hercegowinie. PKW może zostać użyty na obszarze Kosowa w Republice Serbii i Byłej Jugosłowiańskiej Republiki Macedonii w celu wzmocnienia Sił Międzynarodowych nadzorujących przestrzeganie porozumienia pokojowego przez strony konfliktu w Kosowie. Kosowo ogłosiło niepodległość 17 lutego tego roku. Polska uznała niepodległe Kosowo 26 lutego.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz