Notowania

rząd
30.11.2005 02:11

Rząd PiS już niesolidarny

Doszło do pierwszego ostrego sporu między rządem a "Solidarnością". Związek nie zgadza się na plany odchudzenia administracji i zapowiada obronę urzędników. Zwiazkowcy grożą, że jak rząd nie będzie ich słuchał, cofną mu poparcie.

Podziel się
Dodaj komentarz

Doszło do pierwszego ostrego sporu między rządem a "Solidarnością". Związek nie zgadza się na plany odchudzenia administracji i zapowiada obronę urzędników. Zwiazkowcy grożą, że jak rząd nie będzie ich słuchał, cofną mu poparcie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Cytowany przez gazetę Tomasz Ludwiński, przewodniczący sekcji pracowników skarbówki uważa, że zapowiedzi zmniejszenia liczby urzędników skarbowych to paranoja. Jego zdaniem liczbę urzędników skarbowych należałoby zwiększyć, bo od stycznia wchodzi VAT na budownictwo i pracownikom skarbówki przybędzie nowej pracy.

Działacze reprezentujący pracowników administracji rządowej i samorządowej również mówią , że nie dadzą się zwolnić.

Według "Gazety Wyborczej" związkowcy zaczęli naciskać na premiera, aby wycofał się z programu "tanie państwo". Popiera ich SLD .

Dziennik przytacza słowa elbląskiego posła SLD Witolda Gintowta-Dziewałtowskiego, który uważa, że cięć w administracji nie można dokonywać kosztem obywateli. Podkreśla, że po likwidacji delegatury urzędów wojewódzkich ludzie będą jeździć po paszport setki kilometrów.

"Gazeta Wyborcza" zwraca też uwage na inny konflikt . Stoczniowa Solidarność z Gdyni jest oburzona wypowiedziami Andrzeja Mikosza, ministra skarbu, który zapowiedział połączenie Stoczni Szczecińskiej Nowej i Stoczni Gdynia.

Zwiazkowcy podkreślają, że premier Marcinkiewicz obiecywał, iż każda ze stoczni będzie mogła pójść swoją drogą rozwoju.

Tagi: rząd, marcinkiewicz, solidarność, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz