Notowania

topolanek
06.04.2009 12:17

Rząd przejściowy w Czechach od 9 maja

Do tego czasu na stanowisku pozostanie Mirek Topolanek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Premier Republiki Czeskiej Mirek Topolanek pozostanie na stanowisku do 9 maja - informuje w poniedziałek agencja EFE, powołując się na porozumienie zawarte w nocy z niedzieli na poniedziałek przez koalicję rządzącą z socjaldemokratyczną opozycją.

_ - Strony zaproponują prezydentowi republiki, by mianował rząd przejściowy 9 maja _ - napisano w tekście porozumienia, udostępnionym w poniedziałek mediom. Ma ono jeszcze zostać we wtorek zatwierdzone przez kierownictwo partii rządzących i opozycyjnej Czeskiej Partii Socjaldemokratycznej.

Ustalono, że premierem zostanie 58-letni ekonomista Jan Fischer. Nowy gabinet będzie liczyć 15 ministrów, z których koalicja Topolanka zaproponuje 8, a socjaldemokraci 7.

Przedterminowe wybory odbędą się 15 października.

Centroprawicowy rząd Topolanka otrzymał wotum nieufności 24 marca, w połowie sześciomiesięcznego okresu sprawowania przez Czechy rotacyjnego przewodnictwa Unii Europejskiej.

Jest to pierwszy przypadek obalenia rządu przez parlament w historii samodzielnej Republiki Czeskiej.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: topolanek, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz