Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ustawa
10.11.2009 16:16

Rząd przyjął ustawę hazardową, teraz negocjacje w Sejmie

Ministrowie nie odpuścili - likwidują hazard poza kasynami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Restrykcyjna ustawa hazardowa zyskała poparcie rządu. Teraz trwa spotkanie szefów klubów parlamentarnych, których premier nakłania do przyjęcia ustawy bez żadnej poprawki.

Spotkanie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, premiera Donalda Tuska, przedstawicieli klubów i kół parlamentarnych ma ustalić wspólne stanowisko na głosowania w Sejmie.
Będzie ono możliwe, bo na dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął projekt ustawy o grach hazardowych, który zakłada podwyższenie podatków w branży hazardowej, delegalizuje _ twardy _ hazard, a także nie dopuszcza wideoloterii na polski rynek. Premier chce, żeby tzw. ustawa hazardowa znalazła się na biurku prezydenta jeszcze przed końcem listopada.

Projekt ustawy hazardowej przewiduje, że hazard będzie można uprawiać jedynie w ośrodkach gier (kasynach, salonach gry bingo) i punktach przyjmowania zakładów wzajemnych. Z listy znikną punkty gier, w których dziś można grać na automatach o niskich wygranych - tzw. jednorękich bandytach. Będą one mogły działać do czasu wygaśnięcia zezwoleń na prowadzenie automatów. Kolejne koncesje nie będą jednak wydawane, a stare przedłużane.

W projekcie nie ma także mowy o wideoloteriach, co oznacza, że nie będzie ich można organizować.

Marszałek Komorowski jest zdania, że możliwe jest przeprowadzenia wszystkich trzech czytań projektu ustawy hazardowej na jednym posiedzeniu Sejmu. Jeżeli kluby chciałyby więcej czasu, wchodzi w grę zwołanie dodatkowego posiedzenia - powiedział marszałek we wtorek dziennikarzom. Najbliższe posiedzenie Sejmu planowane jest na 18-20 listopada, a kolejne 1-3 grudnia.

PiS oczekuje, że na spotkaniu marszałek wraz premierem przedstawią dokładny harmonogram prac na projektem. Błaszczak powiedział, że PiS chce także, aby pod koniec tygodnia odbyło się spotkanie ekspertów na temat projektu.

Raport Money.pl
*Tusk zdecydował: Walczymy z hazardem * Rząd postawił sobie dwa zadania. Chce ukrócić nielegalny hazard i skutecznie opodatkować legalne rozgrywki. Czytaj w Money.pl
Tagi: ustawa, hazard, premier, rząd, przyjął, sejm, negocjacje, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz