Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sąd zajmie się spotem PiS jeszcze raz. W poniedziałek

0
Podziel się:

Sąd Apelacyjny najprawdopodobniej w poniedziałek rozpatrzy zażalenie PiS na decyzję Sądu Okręgowego w sprawie spotu Kolesie.

Sąd zajmie się spotem PiS jeszcze raz. W poniedziałek

aktualizacja: 17:45

Sąd Apelacyjny najprawdopodobniej dopiero w poniedziałek rozpatrzy zażalenie PiS na decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie spotu _ Kolesie _. Proces odbywa się w trybie wyborczym.

-_ Do Sądu Okręgowego wpłynął faks zawierający odwołanie od decyzji. Odwołanie zostało złożone w terminie _ - powiedział rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie Wojciech Małek.

Sprawa nie będzie jednak rozpatrywana w sobotę, lecz najprawdopodobniej w poniedziałek. Jak wyjaśniła rzeczniczka Sądu Apelacyjnego w Warszawie Barbara Trębska, _ ordynacja do Parlamentu Europejskiego wyłącza rozpoznawanie spraw w sobotę _.

Trębska zaznaczyła, że jeżeli odwołanie dotrze do Sądu Apelacyjnego w piątek albo w poniedziałek przed południem, to rozprawa odbędzie się w poniedziałek.

PiS i PO przekonane, że wygrają

W czwartek sąd zakazał emisji filmu i nakazał PiS przeproszenie za naruszenie dobrego imienia Platformy i wprowadzenie w błąd wyborców.

Rzecznik Klubu Parlamentarnego Mariusz Błaszczak powiedział, że w odwołaniu PiS zwraca uwagę na uchybienia proceduralne sądu oraz podtrzymuje wszystkie treści zawarte w spocie. Mariusz Błaszczak jest przekonany, że wyrok Sądu Apelacyjnego będzie korzystny dla PiS:

Także szef Klubu Parlamenternego PiS Przemysław Gosiewski wierzy w siłę argumentów PiS:

Natomiast rzecznik rządu Paweł Graś liczy na zwycięstwo Platformy przed sądem:

Spot _ Kolesie _ ma pokazać, że Platforma Obywatelska nie dotrzymała obietnic wyborczych i dba głównie o interesy swoich działaczy. W roli negatywnych bohaterów obok premiera w filmie wystąpili premier, prezydent Warszawy, minister Grad oraz senator Misiak.

ZOBACZ SPOT PiS:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)