Notowania

ue
07.11.2008 17:19

Sarkozy chce rozmów z Rosją. Polska w mniejszości

Prezydent Francji opowiedział się za kontynuowaniem negocjacji nowej umowy o partnerstwie UE - Rosja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Francji opowiedział się za kontynuowaniem negocjacji nowej umowy o partnerstwie UE-Rosja. *Nicolas Sarkozy * podkreśla, że Rosja dotrzymała zobowiązań, a Europie nie jest potrzebny jeszcze jeden konflikt.

_ - Te negocjacje nigdy nie były przerwane, a tylko wraz z (szefem KE Jose) Barroso przesunęliśmy termin _ - podkreślił Sarkozy i przypomniał, że UE uzależniała wznowienie rozmów z Rosją od czterech postulatów. Jego zdaniem wszystkie one zostały spełnione.

Z kolei prezydentLech Kaczyńskiocenił, że w sprawie wznowienia rozmów UE-Rosja Polska i Litwa znajdują się w mniejszości.

Pytany, czy na spotkaniu stanęła kwestia Gruzji, prezydent odpowiedział, że głos w tej sprawie zabrał prezydent Litwy Valdas Adamkus. Po odpowiedzi prezydenta Nikolasa Sarkozy'ego - jak mówił - zareagował z kolei on. - _ Poza tym ta sprawa nie była przedmiotem dzisiejszej dyskusji _ - dodał L.Kaczyński.

Pytany o poparcie dla postawy Polski i Litwy, które nie chcą wznowienia rozmów UE z Rosją, powiedział, że nasze kraje znajdują się w mniejszości.

Jak wyjaśnił, ponieważ mandat na rozpoczęcie tych rozmów był przyjęty jednomyślnie, to i jego wycofanie wymagałoby jednomyślności.

_ - Teraz trzeba szukać dróg dla rozwiązania tego trudnego dla nas problemu _ - dodał prezydent, który uważa, jego postawa w tej sprawie jest podobna do postawy ministra spraw zagranicznychRadosława Sikorskiego.

Jak dodał Lech Kaczyński, _ nie ulega wątpliwości _, że w tej chwili Rosji w praktyce nie spotkały żadne sankcje w związku z jej działaniami w Gruzji.

_ - A to nie jest dobra nauka _ - powiedział Lech Kaczyński.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://news.money.pl/artykul/polska;i;litwa;nie;chca;rozmow;ue;z;rosja,97,0,382817.html )
* [ Polska i Litwa nie chcą rozmów UE z Rosją ]( http://news.money.pl/artykul/polska;i;litwa;nie;chca;rozmow;ue;z;rosja,97,0,382817.html )
* [ Polacy domagają się sankcji wobec Rosji ]( http://news.money.pl/artykul/polacy;domagaja;sie;sankcji;wobec;rosji,183,0,365239.html )
Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz