Notowania

sawicka
05.10.2009 12:06

Sawicka się tłumaczy z "dowodów przyjaźni"

Proces byłej posłanki ruszył w Warszawie. Jest oskarżona o korupcję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Przed Sądem Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces byłej posłanki Platformy Obywatelskiej Beaty Sawickiej oraz byłego burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego. Są oni oskarżeni o korupcję.

Beata Sawicka jest oskarżona o powoływanie się na wpływy u burmistrza Helu oraz o to, że przyjęła pieniądze za pomoc w _ ustawieniu _ przetargu na działkę w tym mieście.

Na początku składania wyjaśnień była posłanka złożyła oświadczenie.

POSŁUCHAJ BYŁEJ POSŁANKI:


W czasie składania wyjaśnień Beata Sawicka oświadczyła, że przedmioty, które otrzymywała od agenta CBA traktowała jako dowody przyjaźni.

POSŁUCHAJ BYŁEJ POSŁANKI:


Beata Sawicka dodała, że pieniądze, które przyjęła były pożyczką, a nie łapówką. Jak wyjaśniła, przed wyborami miała problemy finansowe, dlatego potrzebowała pomocy.

POSŁUCHAJ BYŁEJ POSŁANKI:


Beata Sawicka dodała, że dopiero po tym, jak otrzymała pieniądze, agenci CBA powiedzieli, żeby traktowała to jako akt wdzięczności za pomoc w ustawieniu przetargu na zakup działki na Helu.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Sprawą Sawickiej zajmie się sąd w Warszawie ]( http://news.money.pl/artykul/sprawa;sawickiej;zajmie;sie;sad;w;warszawie,162,0,407714.html )
* [ Wysokie nagrody za usidlenie Sawickiej ]( http://news.money.pl/artykul/wysokie;nagrody;za;usidlenie;sawickiej,135,0,404615.html )
Tagi: sawicka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz