Notowania

psl
24.03.2009 09:45

Sawicki: Nie ma konfliktu z Pawlakiem

Zdaniem ministra doniesienia o jego sporze w wicepremierem to spekulacje mediów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister rolnictwaMarek Sawickiuznał za spekulacje medialne informacje o konflikcie między nim aWaldemarem Pawlakiem.

Sawicki, który w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia skomentował sprawę oskarżeń o nepotyzm, kierowanych pod adresem wicepremiera Pawlaka, zarzucił dziennikarzom nierówne traktowanie Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej.

Jego zdaniem nie ma potrzeby sporządzania list posłów, którzy zajmują się biznesem, gdyż każdy poseł składa oświadczenie majątkowe. Minister Sawicki opowiedział się za przejrzystymi procedurami przy nominacjach na stanowiska państwowe.

POSŁUCHAJ MINISTRA SAWICKIEGO:


Mówiąc o zmianie na stanowisku prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Sawicki powiedział, że prezes Dariusz Wojtasik złożył rezygnację, a on przekazał ją premierowi.

Minister rolnictwa zaprzeczył informacjom prasowym, jakoby zmusił Wojtasika do rezygnacji. Ocenił, że dobrze wykonywał on swoje obowiązki.

Sawicki zaprzeczył też, że ministerstwo skarbu interweniowało w sprawie wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych, Jacka Podlewskiego. Według prasy, agencja miała kupić ziemię od jego rodziny. Minister wyjaśnił, że Podlewski został odwołany na wniosek szefa Agencji.

Więcej wiadomości o sytuacji w PSL
*Ludowcy wystartowali z eurokampanią * PSL postawił na hasła uproszczenia działalności gospodarczej i polityki rolnej.
*PSL oburzone na Tuska. Nie poprze zmian finansowania partii * Ludowcy są oburzeni słowamiDonalda Tuskao odmiennych standardach, stosowanych przez Polskie Stronnictwo Ludowe
*PSL kontra "Dziennik". Sprawa trafi do sądu * PSL złoży pozew sądowy przeciwko Dziennikowi w związku z jego publikacją sugerującą, że partia jest finansowana przez francuską firmę farmaceutyczną
*PSL złożyło w sejmie projekt ustawy dot. opcji * Oznacza to, że nie będzie w tej sprawie wspólnego projektu PSL i Platformy Obywatelskiej.
Tagi: psl, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz