Notowania

julia pitera
19.07.2008 08:34

Sawicki znalazł posadę dla "fachowca" z ARR

Odwołany przez premiera Bogdan Twarowski zostanie radcą rolnym w ambasadzie w Moskwie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Bogdan Twarowski, odwołany przez premiera z funkcji prezesa Agencji Rynku Rolnego, pod koniec lipca zostanie radcą rolnym w ambasadzie w Moskwie.

Jak dowiedziała się _ Gazeta Wyborcza _ o nominacji na to stanowisko zdecydował minister rolnictwaMarek Sawickiz PSL.

Donald Tuskpodpisał dymisję Twarowskiego pod koniec kwietnia, kiedy otrzymał raportJulii Piteryo sytuacji w Agencji Rynku Rolnego.

_ Wyborcza _ przypomina, że sprawa Twarowskiego stała się głośna, gdy w połowie kwietnia grupa kierowników z centrali Agencji Rynku Rolnego napisała do premiera list z prośbą o interwencję. Pracownicy zarzucali Twarowskiemu łamanie prawa.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Premier zajmie się prezesem ARR? ]( http://news.money.pl/artykul/premier;zajmie;sie;prezesem;arr,106,0,333930.html )
* [ Prezesi KRUS i Agencji Rolnej stracą stanowiska ]( http://news.money.pl/artykul/prezesi;krus;i;agencji;rolnych;straca;stanowiska,99,0,313699.html )

Gazeta dodaje, że Bogdan Twarowski jest dobrym znajomym działacza PSL Andrzeja Śmietanki, który - według _ Wyborczej _ decyduje o obsadzie stanowisk w firmach nadzorowanych przez Ludowców. Wśród nich Agencji Rynku Rolnego, Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy Nieruchomości Rolnych. Dziennik dodaje, że wszędzie tam trwa wymiana kadr - miejsca starych pracowników zajmują powiązani z PSL.

Tagi: julia pitera, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz