Notowania

hazard
05.11.2009 14:04

Schetyna: Nie czujemy się zdradzeni przez PSL

Szef klubu PO chce, by badaniem afery hazardowej kierował Mirosław Sekuła.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

PO nie zamierza wysuwać zastrzeżeń do zgłoszonych przez kluby kandydatur do tzw. komisji hazardowej. - Chcemy, by szefem komisji został Mirosław Sekuła - podkreśla *szef klubu POGrzegorz Schetyna.*

Były wicepremier twardo powtarza, że Platforma nie zgodzi się na to, by komisją kierował ktoś z PiS-u lub SLD.

Schetyna zapewnia też, że Platforma nie czuje się zdradzona zachowaniem koalicjanta. Ludowcy poparli w środę wieczorem - podczas głosowania nad uchwałą w sprawie powołania komisji śledczej do wyjaśniania tzw. afery hazardowej - dwie poprawki opozycji, w tym propozycję PiS, która poszerzyła zakres prac komisji o zbadanie działań instytucji państwowych w związku z tzw. przeciekiem o postępowaniu CBA ws. prac nad ustawą hazardową.

ZOBACZ TAKŻE:

* 
      o 
            + [ Prezydent stanie przed komisją hazardową? ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;stanie;przed;komisja;hazardowa,255,0,553471.html )

Szef klubu PSLStanisław Żelichowskijest zdania, że komisja _ do niczego nie dojdzie _, ale skoro już Sejm ją powołuje, warto tak sformułować uchwałę, by komisja miała szanse coś wyjaśnić.

Według Żelichowskiego, skoro premierDonald Tuskzadeklarował, że może dojść do jego konfrontacji z szefem CBAMariuszem Kamińskim, trzeba było zapisać w uchwale, że komisja ma się zajmować przeciekiem o działaniach Biura. Jego zdaniem tylko w tym kontekście taka konfrontacja ma sens.

Żelichowski ocenił, że poparcie przez PSL, wbrew stanowisku PO, poprawek opozycji do uchwały powołującej komisję śledczą nie spowodowało _ napięcia w koalicji _.

| KTO W KOMISJI? |
| --- |
| PO zgłosiła do komisji hazardowej Mirosława Sekułę,Jarosława UrbaniakaiSławomir Neumanna. PiS - Beatę Kempę iZbigniewa Wassermanna. Kandydatem Lewicy jest komisjiBartosz Arłukowicz, a PSL -Franciszek Stefaniuk. |

Tagi: hazard, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz