Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna nie wróci do rządu

0
Podziel się:

Były wicepremier i szef MSWiA odszedł z rządu po wybuchu afery hazardowej.

Schetyna nie wróci do rządu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Taką informację przekazał rzecznik rząduPaweł Graś. Równocześnie podkreślił, że w najbliższym czasie jedyną zmianą w gabinecie premieraDonalda Tuskabędzie powołanie nowego ministra środowiska. *

W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim nominację na to stanowisko otrzyma profesor Politechniki Warszawskiej Andrzej Kraszewski. Miesiąc temu ze stanowiska odszedłMaciej Nowicki.

Zdaniem Pawła Grasia informacje o powrocie do rząduGrzegorza Schetyny to pogłoski.

Wicepremier i szef MSWiA odszedł z rządu w październiku ubiegłego roku. Premier Donald Tusk zarekomendował go na stanowisko szefa klubu Platformy Obywatelskiej.

W serwisie internetowym tygodnika Wprost pojawiła się informacja, że w najbliższych miesiącach może dojść do rekonstrukcji rządu. Takiej możliwości nie wykluczył sam premier w w wywiadzie w Polsat News. Według tygodnika jedną z rozważanych zmian jest zastąpienie Radosława Sikorskiego na stanowisku szefa MSZ przez Jana Krzysztofa Bieleckiego. Obecny szef MSZ miałby natomiast przejść do MON. Dotychczasowy minister obrony Bogdan Klich miałby natomiast wystartować w wyborach na prezydenta Krakowa.

Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy _ Wprost _doszło także do porozumienia Donalda Tuska z Grzegorzem Schetyną. W zamian za poparcie kandydatury przez Tuska Schetyny na sekretarza generalnego, którego wybór nastąpi na majowym zjeździe partii, były wicepremier przestanie się zbroić w regionach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)